Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
2
kwi

Pogłowie trzody chlewnej w województwie wielkopolskim w II połowie 2014 r.

Pogłowie trzody chlewnej w grudniu 2014 r. w województwie wielkopolskim liczyło 4004,8 tys. sztuk i było o 66,6 tys. sztuk (o 1,7%) większe od stanu notowanego w analogicznym okresie 2013 r., a w porównaniu z liczebnością stada w początku czerwca 2014 r. – mniejsze o 129,8 tys. sztuk, tj. o 3,1%
Czytaj dalej
10
kwi

Popyt na pracę w województwie wielkopolskim w 2014 r.

W IV kwartale 2014 r. reprezentacyjne badanie popytu na pracę w województwie wielkopolskim objęło 64,1 tys. podmiotów, tj. o 3,3% mniej niż w III kwartale 2014 r., ale o 8,3% więcej niż w analogicznym okresie 2013 r.
Czytaj dalej
10
kwi

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie wielkopolskim, 2014 r.

Tegoroczna edycja publikacji "Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie wielkopolskim" zawiera informacje o liczbie i strukturze podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON, według stanu w końcu 2014 r. Dane bieżące zestawiono z wynikami z poprzedniego roku, a w tablicy przeglądowej zastosowano ujęcie retrospektywne sięgające roku 2005. Obserwacja zjawisk w stosunkowo długim przedziale czasowym umożliwia analizę przeobrażeń strukturalnych, ich rozmiarów, kierunków i dynamiki.
Czytaj dalej
27
kwi

Zajęcia edukacyjne w gimnazjum w Krzyżu Wlkp.

27 kwietnia br., pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Poznaniu odwiedzili w ramach programu Edukacji Statystycznej gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp.
Czytaj dalej
27
kwi

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w kwietniu 2015 r.

Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w kwietniu optymistycznie, podobnie jak w marcu. Opinie dotyczące portfela zamówień i produkcji są bardziej korzystne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. Sytuacja finansowa oceniana jest pozytywnie. Odpowiednie prognozy są optymistyczne, ale nieco ostrożniejsze od formułowanych w marcu. Planowany jest wzrost zatrudnienia, większy od zapowiadanego przed miesiącem. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie rosnąć, w tempie zbliżonym do oczekiwanego w marcu.
Czytaj dalej
30
kwi

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - marzec 2015 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
Do góry