Menu
Edukacja w województwie wielkopolskim w roku szkolnym 2023/2024
12.12.2024
W roku szkolnym 2023/24 w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i policealnych oraz szkołach dla dorosłych w województwie wielkopolskim uczyło się łącznie 518,0 tys. osób, tj. o 2,4% więcej niż przed rokiem. Liczba osób studiujących na wielkopolskich uczelniach (łącznie z filiami) w ciągu roku zwiększyła się o 5,6%, przy czym w grupie cudzoziemców odnotowano wzrost o 1,0%.
Czytaj dalej
Biuletyn statystyczny Poznania (3 kwartał 2024)
05.12.2024
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Poznania m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
Atlas Statystyczny Polski. Społeczeństwo – Jakość życia – Przestrzeń
05.12.2024
Atlas Statystyczny Polski. Społeczeństwo – Jakość życia – Przestrzeń
Czytaj dalej
Statystyczne badania ankietowe - grudzień 2024
01.12.2024
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Czytaj dalej
Statystyka Poznania - październik 2024 r.
29.11.2024
Statystyka Poznania - październik 2024 r.
Czytaj dalej
Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego - 3 kwartał 2024
29.11.2024
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w listopadzie 2024 r.
29.11.2024
W listopadzie br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są niekorzystne. Największy spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury odnotowano w budownictwie, o 5,3 w skali miesiąca. Pogorszenie opinii w porównaniu z październikiem br. zarejestrowano również w handlu hurtowym. Niekorzystnie, ale na zbliżonym poziomie do tego z ubiegłego miesiąca, oceniają koniunkturę podmioty zajmujące się przetwórstwem przemysłowym. Mimo utrzymanych negatywnych opinii, największy wzrost wartości wskaźnika zaobserwowano w zakwaterowaniu i gastronomii, o 15,4 wobec października br. Poprawę opinii zarejestrowano również w transporcie i gospodarce magazynowej. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są korzystne. Optymistyczne opinie odnośnie koniunktury, choć na poziomie zbliżonym do tego z ubiegłego miesiąca, zarejestrowano także w handlu detalicznym oraz w informacji i komunikacji.
Czytaj dalej