Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dzieci i młodzież

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Oferta edukacyjna Urzędu Statystycznego w Poznaniu

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej oferty edukacyjnej skierowanej do uczniów klas VII szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem przeprowadzanych zajęć jest uświadomienie dzieciom i młodzieży znaczenia urzędu statystycznego, jako instytucji zajmującej się zbieraniem informacji i jej udostępnianiem. Przybliżamy ponadto metody prowadzenia badań statystycznych, działalność wydawniczą oraz szeroki wachlarz zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

Nasza oferta edukacyjna jest dopasowana do wieku i wiedzy ogólnej uczniów, a oczekiwanym efektem podejmowanych działań ma być, w dalszej perspektywie, rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

tel. 61 27 98 325, Anna Polińska e-mail: oraz Magdalena Ancan e-mail: ,

Wielkopolski Konkurs "Statystyka mnie dotyka"

Celem Konkursu jest zachęcenie uczniów wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych do poszerzenia wiedzy z zakresu źródeł i metod pozyskiwania danych oraz zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

Szczegóły na stronie:
http://stat.gov.pl/pts/konkurs/

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

Do góry