Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dla uczestników

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
O Rajdzie Dla uczestników Zakwaterowanie Program Gry miejskie


Dla uczestników

W ramach organizacji 41. Ogólnopolskiego Rajdu Statystyków proponujemy Państwu następujące atrakcje:

Turystyczna gra miejska

Gra turystyczna to nowy, niepowtarzalny sposób rozrywki. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują ze sobą, starając się wykonać postawione przed nimi zadania. Liczą się: kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu.

Przygotowane gry są specyficzną wersją gry miejskiej – zakładają samodzielną rozrywkę w myśl zasady „zwiedzaj – grając, graj – zwiedzając”. Uczestnicy otrzymują kartę startową i ruszają w teren by rozwikłać przedstawione zagadki. Gracze sami narzucają tempo. Wszystko po to, by zobaczyć przestrzeń miasta z innej perspektywy. Jedna z gier poświęcona jest najstarszej części Poznania czyli Ostrowowi Tumskiemu, inna powstaniu wielkopolskiemu w Poznaniu a także okolicznych miejscowościach, jeszcze inna miejscom, z którymi związani byli odwiedzający Poznań królowie i cesarze. Scenariusze gier zostały tak rozpisane, by mogły być rozegrane w ciągu kilku godzin oraz być atrakcyjne i czytelne także dla osób nie znających historii miasta.

Przygotowaliśmy aż 9 scenariuszy, a zatem 9 szlaków zwiedzania połączonych ze zdobywaniem kolejnych punktów i realizacją wyzwań. Znajdzie się i coś dla miłośników tajemnic zaklętych w kamieniu, dla fascynatów epoki pierwszych Piastów, dla ciekawych modernistycznej architektury a także dla urodzonych detektywów i tropicieli.

Każdej grupie towarzyszyć będzie przedstawiciel lokalnego organizatora – Poznaniak z krwi i kości, który będzie towarzyszył grupie w zdobywaniu kolejnych celów.

Impreza ogniskowo-grillowa

Impreza w ogrodzie hotelowym nad oczkami wodnymi to miły moment na relaks i integrację.

Zapewniamy smakowite dania z grilla, przekąski, sałatki i napoje oraz możliwość pobiesiadowania przy ognisku i muzyce.

Wycieczka autokarowa po Wielkopolsce (Kórnik – Rogalin)

Kórnik – zespół zamkowo-parkowy – jeden z najczęściej odwiedzanych obiektów krajoznawczych w kraju. Zamek fundacji Mikołaja Górki (1426), wielokrotnie przebudowywany, obecnie w formach neogotyckich i mauretańskich z XIX w. W autentycznych pomieszczeniach jednej z nielicznych tak dobrze zachowanych rezydencji magnackich mieści się Muzeum Wnętrz Zamkowych. Do zamku przylega rozległy park-arboretum (40 ha) z najbogatszą w Polsce kolekcją drzew oraz krzewów z całego świata (3 000 gatunków). Spacer po Arboretum jest niezapomnianym przeżyciem. Szczególną atrakcją dla zwiedzających może okazać się spoglądanie na gruszę wierzbolistną, czyli na gruszki na wierzbie.
Więcej informacji

Wizytę w Kórniku zakończymy obiadem w restauracji Biała Dama.

Rogalin – późnobarokowo-klasycystyczny pałac z oficynami, kaplica – mauzoleum, od zachodu położony jest ogród francuski, przechodzący w park angielski z najbardziej znanymi starymi dębami (ich wiek szacuje się na 480–590 lat). Pałac w 2015 roku został udostępniony do zwiedzania wraz z gabinetem londyńskim, powozownią i galerią obrazów. Podczas wycieczki przewidziane jest zwiedzanie pałacu oraz ogrodów ze słynnymi 3 dębami.
Więcej informacji

Istnieje możliwość wydłużenia wycieczki o spacer przy gliniankach i wejście na wieżę widokową w Mosinie.

Bankiet połączony z imprezę taneczną

Bankiet przy okrągłych stołach z kolacją bufetową – przekąsami, daniami na ciepło, deserami, napojami w eleganckiej oprawie z oświetleniem dekoracyjnym, profesjonalnym nagłośnieniem i wspaniałą muzyką do tańca. Imprezę poprowadzi DJ prezentując największe taneczne przeboje.

Nie zabraknie także animacji i zabaw integracyjnych. Uczestnicy imprezy będą mogli uwiecznić się w nietypowych stylizacjach na zdjęciach w fotobudce.

Dodatkowe atrakcje sportowo-rekreacyjne

Tarnowskie Termy to kompleks basenowo-rekreacyjny (aquapark), który czerpie wodę ze źródeł geotermalnych, wydobywanych z odwiertu o głębokości 1200 metrów, dostarczającego wodę o temperaturze ponad 45,7 stopni Celsjusza.
Więcej informacji

Kompleks basenów sportowych i rekreacyjnych znajduje się w odległości 1 km od Hotelu 500. Przy rejestracji hotelowej otrzymają Państwo vouchery na godzinny pobyt w kompleksie basenowym do wykorzystania w dowolnym czasie w dniach 8–10 czerwca 2018 r.
(w godz. 6.30–22.30 – baseny rekreacyjne są otwarte od 9.00).

Kontakt i pomoc
  • dla osób przyjeżdzających koleją lub autobusem na Dworzec Główny w Poznaniu
    Justyna Hoffman, tel. 607 907 003,
  • dla osób przyjeżdzających transportem własnym bezpośrednio do miejsca zakwaterowania w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym
    Maciej Pilarski, tel. 607 906 008.
Do góry