Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie wielkopolskim w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.07.2016
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie wielkopolskim w 2015 r. jest cyklicznym opracowaniem poświęconym bieżącej sytuacji demograficznej województwa wielkopolskiego. W zakresie konstrukcji oraz formy prezentacji tegoroczne wydanie nawiązuje do poprzedniej edycji.

Zasadniczą część opracowania stanowią tablice, w których zawarto bogaty zestaw informacji dotyczących m.in. stanu i struktury ludności, ruchu naturalnego, kierunków i natężenia migracji, mediany wieku i przeciętnego trwania życia, a także płodności kobiet i współczynników reprodukcji ludności. Dane zaprezentowano w przekroju terytorialnym, wyniki ilustrując dodatkowo wykresami mapowymi podkreślającymi przestrzenny aspekt analizowanych zjawisk. Podstawowe elementy ruchu naturalnego, takie jak urodzenia, zgony, małżeństwa, separacje i rozwody przedstawiono w ujęciu strukturalnym. Sytuację demograficzną województwa wielkopolskiego ukazano na tle wielkości ogólnopolskich i w odniesieniu do pozostałych województw. Podsumowaniem opracowania jest komentarz, w którym dokonano syntezy przedstawionych wyników.


Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy
Do góry