Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Miasta w liczbach 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2011

Publikacja "Miasta w liczbach 2011" jest kontynuacją wcześniejszych opracowań poświęconych polskim miastom. Obecna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna, składa się z wersji książkowej (zawierającej komentarz analityczny) oraz płyty CD z tablicami statystycznymi, która stanowi integralną część publikacji.

Komentarz analityczny, obok opisu sieci polskich miast i ludności miejskiej w 2011 r. na poziomie krajowym i wojewódzkim, kontynuuje podjętą w poprzedniej edycji analizę skali i zasięgu oddziaływania dużych polskich miast na ich otoczenie w dziesięcioleciu 2002-2011.

Wersja CD zawiera część tabelaryczną z danymi za 2011 rok. Prezentowane w niej informacje (podobnie jak w poprzednich edycjach) obejmują wiele istotnych dziedzin, począwszy od szeroko prezentowanej tematyki demograficznej, aż po wybrane elementy infrastruktury społecznej i technicznej.

Do góry