Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przekazanie podarunków dzieciom z Domu Dziecka w Pleszewie i Ogniska na Fyrtlu w Poznaniu

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.08.2018

Od maja do lipca br. Urząd Statystyczny w Poznaniu przeprowadził wśród pracowników zbiórkę przyborów szkolnych, materiałów papierniczych, książek, gier i puzzli dla Domu Dziecka w Pleszewie kierowanego przez dyr. Jerzego Wiśniewskiego. Zebrane podarunki dostarczono do placówki w Pleszewie w czwartek, 16 sierpnia.

Chłopcom, którzy pierwsi pojawili się przy podarunkach, najbardziej spodobały się klocki lego i ogromny miś. Mamy nadzieję, że kolorowe zeszyty i przybory szkolne, a także zbiór literatury dziecięcej oraz gry i puzzle umilą dzieciom nadchodzący powrót do szkoły.   

Hojność darczyńców była tak duża, że zdecydowano się  wesprzeć nie tylko wychowanków pleszewskiego Domu Dziecka, ale również „Ognisko na Fyrtlu” w Poznaniu, które powstało na początku bieżącego roku. Placówka ta założona została przez Stowarzyszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Oddział Dzielnicowy Poznań Piątkowo i działa przy Szkole Podstawowej nr 17 na os. Bolesława Chrobrego. Prezenty dla dzieci z "Ogniska na Fyrtlu" zostały przekazane 31 sierpnia br.

Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie i bardzo hojnie wsparli akcję.


Link do profilu Domu Dziecka w Pleszewie w serwisie facebook

Link do profilu Ogniska na Fyrtlu w serwisie facebook

Do góry