Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów i pogłowie zwierząt gospodarskich w województwie wielkopolskim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.04.2013
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja Użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów i pogłowie zwierząt gospodarskich w województwie wielkopolskim prezentuje wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010 przeprowadzonego w dniach 1 września – 31 października 2010 r. Dla zilustrowania przemian dokonujących się w rolnictwie wielkopolskim podstawowe dane wzbogacono o retrospektywne informacje pochodzące z Powszechnego Spisu Rolnego 2002.

Publikacja składa się z uwag metodycznych, komentarza analitycznego oraz części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono zakres spisu, definicje i pojęcia oraz podstawowe zasady spisywania obowiązujące w Powszechnym Spisie Rolnym 2010. W komentarzu analitycznym wyniki uzyskane dla województwa wielkopolskiego przedstawiono na tle kraju. Dane ukazano w ujęciu sektorowym, według rodzaju użytków i upraw oraz pogłowia zwierząt gospodarskich. Charakterystykę gospodarstw rolnych przedstawiono według badanych cech w grupach obszarowych powierzchni użytków rolnych, skali poszczególnych upraw i skali chowu zwierząt gospodarskich. W części tabelarycznej zaprezentowano dane zagregowane w przekroju wojewódzkim, a także w układzie podregionów i powiatów.

Do góry