Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Migracje zagraniczne i wewnętrzne ludności województwa wielkopolskiego. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.10.2014

Niniejsza publikacja została poświęcona problematyce migracji ludności, zarówno zewnętrznych – zagranicznych, jak i wewnętrznych – między- i wewnątrzwojewódzkich. Opracowanie przedstawia charakterystykę demograficzno-społeczną oraz ekonomiczną osób przybyłych w okresie międzyspisowym, tj. w latach 2002–2011, do miejscowości aktualnego zamieszkania z innych miejsc w kraju lub z zagranicy, a także dostarcza dane o imigrantach, czyli osobach przebywających w Polsce czasowo, oraz emigrantach, tj. obywatelach Polski czasowo przebywających za granicą. Charakterystyka migrantów obejmuje m.in. informacje o strukturze tej populacji według płci, wieku, stanu cywilnego prawnego, poziomu wykształcenia, a także kraju urodzenia i obywatelstwa oraz aktywności ekonomicznej, źródeł utrzymania i kierunków migracji. W publikacji zestawiono ponadto informacje o przyczynach mobilności, okresie przebywania i planach migracyjnych osób objętych badaniem.

Do góry