Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność i gospodarstwa domowe w województwie wielkopolskim. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna. NSP Ludności i Mieszkań 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 05.06.2014

Publikacja Ludność i gospodarstwa domowe w województwie wielkopolskim. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna jest kolejnym opracowaniem ukazującym się w serii wydawniczej prezentującej wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, rozwijającym problematykę zagadnień ludnościowych. Niniejsza publikacja zawiera charakterystykę ludności ze względu na źródła utrzymania w powiązaniu z cechami demograficznymi i społeczno-ekonomicznymi, takimi jak: wiek, płeć, poziom wykształcenia czy aktywność ekonomiczna. Ponadto opracowanie dostarcza informacji o osobach niepełnosprawnych, ich liczbie i strukturze społeczno-demograficznej w ujęciu kategorii niepełnosprawności, a także o gospodarstwach domowych, w kontekście źródeł ich utrzymania, w tym także o gospodarstwach z osobami niepełnosprawnymi.

Publikacja składa się z trzech głównych części: wstępnej obejmującej uwagi ogólne i metodyczne, analitycznej oraz tabelarycznej. Uwagi ogólne przedstawiają cel i zakres tematyczny NSP 2011, źródła informacji i podstawy prawne spisu oraz sposoby i formy upowszechniania jego wyników. Uwagi metodyczne zawierają definicje podstawowych pojęć oraz stosowane klasyfikacje.

Część analityczna, wzbogacona graficzną ilustracją wybranych zjawisk, dostarcza charakterystyki wyników uzyskanych dla województwa wielkopolskiego. Część tabelaryczną otwierają tablice przeglądowe zawierające porównanie wybranych informacji uzyskanych w spisach 2002 i 2011. Rozwijają ją tablice prezentujące szczegółowe wyniki zagregowane na poziomie wojewódzkim, w przekroju miasto-wieś, a tam gdzie to było możliwe – także w układzie podregionów i powiatów. Zestawienie wyników uzupełniają tablice zawierające współczynniki precyzji estymacji.

Pliki do pobrania

Do góry