Statystyczne badania ankietowe - wrzesień 2018
A A ASzanowni Państwo!
Urząd Statystyczny w Poznaniu prowadzi badania ankietowe na terenie całego województwa wielkopolskiego. Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniach statystyki publicznej. Państwa przychylność wobec ankieterów statystycznych oraz czas im poświęcony zapewnia wysoką jakość uzyskanych danych statystycznych.
BADANIA REALIZOWANE - WRZESIEŃ 2018
BADANIA W GOSPODARSTWACH DOMOWYCH
- Budżety gospodarstw domowych*
- Kondycja gospodarstw domowych*
- Badanie aktywności ekonomicznej ludności*
BADANIA CEN
- Notowania cen detalicznych artykułów żywnościowych (z wyłączeniem grupy „owoce” i „warzywa”), napojów bezalkoholowych i alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych*
- Notowania cen detalicznych owoców i warzyw*
- Notowania cen detalicznych pozostałych towarów nieżywnościowych i usług konsumpcyjnych*
- Notowania cen detalicznych środków produkcji rolniczej*
- Notowania cen detalicznych towarów i usług związanych z nabywaniem i posiadaniem mieszkań i domów*
- Notowania cen targowiskowych ważniejszych produktów rolnych
(badanie stałe w miejscowościach: Oborniki, Międzychód, Gniezno, Poznań, Jarocin, Kępno, Kalisz, Ostrów Wlkp., Konin, Turek, Września, Koło, Śrem, Leszno, Rawicz, Piła, Złotów, Trzcianka)
*badanie stałe; wybrane gminy
Wszystkie informacje uzyskane podczas rozmowy z ankieterem są objęte ścisłą tajemnicą statystyczną; zostaną one wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.
Ankieter statystyki publicznej jest pracownikiem urzędu statystycznego na terenie danego województwa. Tożsamość ankietera/teleankietera można zweryfikować dzwoniąc pod numer:
61 27 98 302 – Sylwester Matysiak – Kierownik Wydziału
61 27 98 356 - Anna Łukarska – starszy specjalista
Wizytę ankietera poprzedza list Prezesa GUS wysłany na adres wylosowanego do badania mieszkania/gospodarstwa rolnego. List podkreśla cel i znaczenie badania, zawiera skrócone informacje o przebiegu badania, obowiązkach wynikających z podjęcia badania oraz gwarantowanej poufności zbieranych informacji.
Każdy ankieter pracujący w terenie posiada legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do przeprowadzenia danego badania z określeniem tematyki, terenu i okresu realizacji badania.
Więcej informacji o badaniach ankietowych znajduje się na stronach http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2018/index.htm oraz
http://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/program-badan-statystycznych/