Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Promocja Powszechnego Spisu Rolnego 2020 - Targi Polagra Premiery

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.01.2020

W dniach od 17 do 19 stycznia 2020 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Polagra Premiery – największe targi maszyn i urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dla Urzędu Statystycznego w Poznaniu była to niepowtarzalna okazja do promocji Powszechnego Spisu Rolnego 2020, bowiem zarówno uczestnikami, jak i odwiedzającymi imprezę byli przede wszystkim właściciele i użytkownicy gospodarstw rolnych oraz producenci rolni.

Podczas targów pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych oraz Głównego Urzędu Statystycznego odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych celów spisu i jego znaczenia dla prowadzenia polityki rolnej kraju i Unii Europejskiej, zagadnień objętych spisem, ale także organizacji spisu. Wszystkim osobom zainteresowanym tematyką Powszechnego Spisu Rolnego 2020 przekazywano ulotki informacyjne oraz gadżety, w postaci kalendarzy, kubków, smyczy, notatników, a także puzzli, gier i odblasków dla najmłodszych.

Tegoroczne targi Polagra Premiery zgromadziła 267 wystawców (z 20 krajów), w tym 214 z Polski. Nasze stoisko odwiedziło niemal 400 użytkowników gospodarstw rolnych wraz z rodzinami, a także osoby związane zawodowo z rolnictwem i jego otoczeniem, uczniowie szkół rolniczych oraz przedstawiciele mediów i środowiska naukowego. Łącznie ponad 1000 osób.

Do góry