Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Olimpiada Statystyczna. Zmierzysz się?

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.03.2017

Wręczenie nagród laureatom zawodów okręgowych (30.03.2017 r.)

W czwartek, 30 marca br. podczas Dni Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród laureatom zawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej. Zwycięzcą etapu okręgowego został:   Kordian Śpigiel uczeń Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto do zawodów centralnych zakwalifikowali się: Jakub Misiek uczeń Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, Paweł Poprawa uczeń Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim i Julia Estkowska uczennica Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie.

W województwie wielkopolskim zmagania olimpijczyków zorganizowane zostały przez Urząd Statystyczny w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Statystyczne we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej, pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Wielkopolskiej Kurator Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej oraz Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.


    


Olimpiada Statystyczna – część pisemna etapu centralnego (29.03.2017 r.)

W środę, 29 marca br. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Poznaniu odbyła się część pisemna etapu centralnego I Olimpiady Statystycznej, w której wzięło udział 4 uczniów – zwycięzców etapu okręgowego. Do rywalizacji stanęli: Kordian Śpigiel uczeń Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Jakub Misiek uczeń Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, Paweł Poprawa uczeń Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Julia Estkowska uczennica Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie. Podczas 45 minut uczniowie rozwiązując test on-line, walczyli o awans do finału i uzyskanie statusu finalisty.

Do etapu ustnego zawodów centralnych Olimpiady,  który odbędzie się 19 kwietnia br. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie, Komitet Główny OS kwalifikuje 30 uczestników etapu pisemnego, którzy uzyskali największą liczbę punktów.


    


Olimpiada Statystyczna – II etap I Olimpiady Statystycznej – zawody okręgowe (13.01.2017 r.)

13 stycznia 2017 r. w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu odbył się II etap I Olimpiady Statystycznej (zawody okręgowe).
Organizatorzy:

  • Główny Urząd Statystyczny,
  • Polskie Towarzystwo Statystyczne,
  • Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Patronat nad I Olimpiadą Statystyczną objęła Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska.
Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Patronat honorowy nad zawodami okręgowymi OS w województwie wielkopolskim objął:

  • Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski,
  • Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
  • Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty.

Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej składały się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Do części pisemnej przystąpiło 37 uczniów. Polegała ona na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu z 29 pytaniami. Do części ustnej, polegającej na przygotowaniu i wygłoszeniu wypowiedzi na jedno wylosowane przez uczestnika pytanie problemowe, przeszło 14 uczniów.

Prace i wypowiedzi uczestników oceniały trzy komisje konkursowe w składzie:

  1. dr hab. Andrzej Młodak – Urząd Statystyczny w Poznaniu, dr Maciej Beręsewicz – Urząd Statystyczny w Poznaniu, dr Hanna Wdowicka – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  2. dr Arleta Olbrot-Brzezińska – Urząd Statystyczny w Poznaniu, dr Małgorzata Szczyt – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Ewa Kowalka – Urząd Statystyczny w Poznaniu,
  3. Magdalena Ancan, Partycja Pietrkiewicz, Anna Polińska reprezentujące Urząd Statystyczny w Poznaniu.

Nad przygotowaniem i przebiegiem zawodów czuwał Komitet Okręgowy w składzie:

Przewodnicząca: Dorota Foremska – Zastępca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Poznaniu,
Sekretarz:  dr hab. Andrzej Młodak – Polskie Towarzystwo Statystyczne,
Członkowie: Magdalena Ancan – Urząd Statystyczny w Poznaniu,
  Piotr Jastrzębski – Urząd Statystyczny w Poznaniu,
  Patrycja Pietrkiewicz – Urząd Statystyczny w Poznaniu,
  Anna Polińska  – Urząd Statystyczny w Poznaniu,
  Dominika Tadeuszyk  – Urząd Statystyczny w Poznaniu,
  dr Hanna Wdowicka – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

                              
                       

 

 

 

 

 

Zwycięzcą etapu okręgowego w województwie wielkopolskim został Kordian Śpigiel z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
GRATULUJEMY !

Do etapu centralnego kwalifikuje się zwycięzca etapu okręgowego z każdego województwa oraz 54 uczestników ze wszystkich okręgów z największą liczbą punktów. Etap centralny odbędzie się 29 marca br. w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu (cz. pisemna) i 19 kwietnia br. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie (cz. ustna).

Do góry