Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja naukowa "Nowoczesne technologie i nowe źródła danych w pomiarze inflacji"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10.06.2022

14 czerwca 2022 r. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie, w godz. 10:00 - 12:30, odbędzie się konferencja Nowoczesne technologie i nowe źródła danych w pomiarze inflacji.

Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania wyników pracy projektu Budowa integrowanego systemu statystyki cen detalicznych – INSTATCENY”, którego liderem jest Główny Urząd Statystyczny. Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum naukowego „Nauka i statystyka” wspólnie ze Szkołą Główną Handlową oraz Instytutem Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Realizacja prac była możliwa dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju  w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG.

Cele projektu to:

  • Zwiększenie liczby i zróżnicowanie źródeł danych adekwatnie do specyfiki rynku detalicznego w Polsce poprzez włączenie do badania nowych źródeł i metod ich pozyskiwania.
  • Rozwinięcie metodyki integracji heterogenicznych danych w procesie produkcji wskaźników cen detalicznych.
  • Zmodernizowanie systemu statystyki cen detalicznych poprzez rozbudowę zakresu wykorzystywanych danych i usprawnienie sposobów ich pozyskiwania.

Program wydarzenia dostępny jest na: https://stat.gov.pl/wydarzenia/konferencje/nowoczesne-technologie-i-nowe-zrodla-danych-w-pomiarze-inflacji,18,1.html


Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji w trybie on-line!

Link do transmisji online zostanie podany na stronie wydarzenia.

Do góry