Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dzień Nauki Polskiej 2024 w statystyce

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.02.2024

Dzień Nauki Polskiej to doskonała okazja do zapoznania się z czasopismami naukowymi wydawanymi przez Główny Urząd Statystyczny:

  • „Wiadomości Statystyczne. The Polish Statistician” (od 1956 r.) to miesięcznik, w którym publikowane są artykuły w języku polskim i angielskim, obejmujące studia metodologiczne nastawione na rozwiązania praktyczne, analizę i ocenę statystyczną zjawisk społeczno-ekonomicznych, studia interdyscyplinarne, a także takie zagadnienia jak edukacja statystyczna i dzieje statystyki.
  • „Przegląd Statystyczny” („Statistical Review”) to czasopismo założone w 1937 r., przybliżające nowe osiągnięcia badań empirycznych i analiz teoretycznych z obszaru statystyki i ekonometrii oraz dziedzin pokrewnych, prowadzonych w polskim i zagranicznym środowisku naukowym; od 2019 r. do publikacji w kwartalniku przyjmowane są artykuły tylko w wersji anglojęzycznej.
  • „Statistics in Transition new series” to anglojęzyczne czasopismo założone w 1993 r. i ukazujące się z częstotliwością kwartalną, którego celem jest doskonalenie metodologii badań statystycznych, prezentowanie nowatorskich metod analizy przemian społeczno-gospodarczych oraz podejmowanie aktualnych zagadnień w statystyce w ujęciu krajowym i międzynarodowym.

Za publikację artykułu naukowego w każdym z nich można otrzymać punkty do swojego dorobku naukowego.

Odwiedź nasz portal naukowy i dowiedz się, jak publikować na naszych łamach: nauka.stat.gov.pl

Do góry