Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

27 lutego: Dzień Organizacji Pozarządowych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.02.2024

Czy wiesz, że w Polsce w 2022 r. działało 103,4 tys. organizacji pozarządowych, w tym najwięcej w województwie mazowieckim – 16,6 tys., a najmniej w opolskim – 2,6 tys. Łącznie organizacje zrzeszały 8,3 mln członków w 2022 r., a to o 0,1 mln więcej niż w 2020 r. W 2022 r. tworzyły one 153,4 tys. pełnoetatowych miejsc pracy, które stanowiły 1,4% przeciętnego zatrudnienia w gospodarce narodowej. W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie, organizacje objęły pomocą 17,5 mln osób i przekazały wsparcie rzeczowe i finansowe o wartości 1,6 mld zł.

Te, a także inne dane z zakresu sektora non-profit znajdziesz w naszych bazach danych:

  • Dziedzinowych Bazach Wiedzy (dbw.stat.gov.pl), które prezentujemy w nowej odsłonie
  • Banku Danych Lokalnych (bdl.stat.gov.pl) prezentującym ponad 40 tys. cech statystycznych pogrupowanych tematycznie, a pierwsze dane pochodzą nawet z 1995 roku!
  • Raporcie SDG (raportsdg.stat.gov.pl), który podsumowuje realizację przez nasz kraj Celów Agendy 2030.
  • załączonej infografice zamieszczonej również w naszych mediach społecznościowych

Zachęcamy także do zapoznania się z najnowszą informacją sygnalną pn.: Działalność stowarzyszeń i podobnych organizacji społecznych, fundacji, społecznych podmiotów wyznaniowych oraz samorządu gospodarczego i zawodowego w 2022 r. - wyniki wstępne dostępną pod adresem: stat.gov.pl/obszary-tematyczne/gospodarka-spoleczna-wolontariat/gospodarka-spoleczna-trzeci-sektor/dzialalnosc-stowarzyszen-i-podobnych-organizacji-spolecznych-fundacji-spolecznych-podmiotow-wyznaniowych-oraz-samorzadu-gospodarczego-i-zawodowego-w-2022-r-wyniki-wstepne,3,10.html

Inne dane z zakresu gospodarki społecznej i trzeciego sektora znajdują się pod adresem:
stat.gov.pl/obszary-tematyczne/gospodarka-spoleczna-wolontariat/gospodarka-spoleczna-trzeci-sektor/


Zachęcamy do śledzenia naszych działań na stronie GUS oraz w mediach społecznościowych!

Do góry