Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

19 Poznański Przegląd Książki Naukowej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
26.02.2014

Urząd Statystyczny w Poznaniu, po raz drugi już, uczestniczy w Poznańskim Przeglądzie Książki Naukowej organizowanym przez Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu. W ofercie prezentowanej podczas Przeglądu znalazło się kilkanaście publikacji książkowych oraz wydawnictw na płytach CD, w tym najnowsze: "Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2013 r.", "Województwo Wielkopolskie 2013 – Podregiony, Powiaty, Gminy" oraz "Rocznik Statystyczny Poznania 2013". Prócz tego zaprezentowano opracowania z informacjami pozyskanymi w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 i Powszechnym Spisie Rolnym 2010. Na wystawie znalazły się również książki wydane z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Statystycznego obchodzonego w 2012 r., pt. "Statystycy Polscy i Polskie Towarzystwo Statystyczne 1912 – 2012".

Poznański Przegląd Książki Naukowej to impreza wydawnicza organizowana corocznie, od 1996 r. Ma ona na celu prezentację książek naukowych wydanych w Poznaniu w poprzednim roku kalendarzowym. Eksponowany jest wybór najciekawszych lub najbardziej odkrywczych książek, także tych które zdobyły różnego rodzaju nagrody. Przegląd nie ma charakteru konkursowego, ale jest próbą pokazania wysokiej rangi Poznania, jako ośrodka wydawniczego, badawczego, naukowego i akademickiego. Wystawcami są zarówno wydawnictwa naukowe, jak i instytuty badawcze oraz inni wydawcy z terenu miasta i aglomeracji.

Do góry