Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29
gru

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w III kwartale 2017 r.

W III kwartale br. w województwie wielkopolskim zbiorowość aktywnych zawodowo liczyła 1676 tys. osób, tj. o 2,7% więcej niż w analogicznym kwartale ub. roku. Zbiorowość pracujących, licząca 1623 tys. osób, w odniesieniu do III kwartału ub. roku zwiększyła się o 4,0%. Biernych zawodowo było 1129 tys., co w skali roku oznacza spadek o 4,1%, a liczba bezrobotnych wynosiła 53 tys., czyli o 25,4% mniej niż w III kwartale ub. roku.
Czytaj dalej
29
gru

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w grudniu 2017 r.

Ogólny klimat koniunktury w większości prezentowanych obszarów działalności w województwie wielkopolskim oceniany jest korzystnie. Najbardziej optymistyczne i lepsze niż przed miesiącem opinie formułują firmy z sekcji informacja i komunikacja. Korzystne oceny w zakresie koniunktury gospodarczej zgłaszają także prowadzący działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego i hurtowego oraz podmioty z sekcji transport i gospodarka magazynowa i przetwórstwo przemysłowe. Nieznacznie negatywnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia.
Czytaj dalej
29
gru

Rocznik Statystyczny Poznania 2017

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowszą edycję Rocznika Statystycznego Poznania. Niniejsza publikacja, od roku 1999 ukazująca się w cyklu dwuletnim, stanowi kontynuację roczników, których wydawanie w Poznaniu zapoczątkowano w 1921 roku. Opracowanie prezentuje bogaty zestaw informacji opisujących zachodzące w mieście zjawiska społeczne, demograficzne i gospodarcze, umożliwiających stworzenie aktualnego liczbowego portretu stolicy województwa wielkopolskiego.
Czytaj dalej
29
gru

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - listopad 2017 r.

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
29
gru

Rocznik Statystyczny Województwa Wielkopolskiego 2017

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu najnowsze wydanie Rocznika Statystycznego Województwa Wielkopolskiego – jednej z najważniejszych pozycji corocznego planu wydawniczego, dostarczającej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej regionu. W tegorocznej edycji zawarto liczbowe podsumowanie zmian gospodarczych i przeobrażeń społecznych odnotowanych w roku 2016. Dla ukazania dynamiki zachodzących zmian oraz śledzenia rysujących się tendencji rozwojowych, bieżące dane zestawiono z wynikami dla lat poprzednich.
Czytaj dalej
Do góry