Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29
wrz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w II kwartale 2017 r.

W II kwartale br. w województwie wielkopolskim zbiorowość aktywnych zawodowo liczyła 1688 tys. osób, tj. o 2,4% więcej niż w analogicznym kwartale ub. roku. Zbiorowość pracujących, licząca 1648 tys. osób, w odniesieniu do II kwartału ub. roku zwiększyła się o 4,6%. Biernych zawodowo było 1118 tys., co w skali roku oznacza spadek o 3,5%, a liczba bezrobotnych wynosiła 40 tys., czyli o 45,9% mniej niż w II kwartale ub. roku.
Czytaj dalej
29
wrz

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim w 2016 r.

Publikacja Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim w 2016 r. zawiera szeroki zestaw informacji o dochodach i wydatkach gmin, powiatów i miast na prawach powiatu oraz o budżecie województwa. Ujęte w tablicach wyniki pokazują wielkość i strukturę budżetów oraz ich zróżnicowanie wynikające z odmiennego podziału zadań realizowanych na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Dane o dochodach i wydatkach budżetów są prezentowane w wartościach bezwzględnych, a także w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Czytaj dalej
29
wrz

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim we wrześniu 2017 r.

Ogólny klimat koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach działalności w województwie wielkopolskim oceniany jest korzystnie. W podmiotach prowadzących działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego oraz w firmach z sekcji informacja i komunikacja opinie w tym zakresie są lepsze niż przed miesiącem, natomiast w podmiotach z sekcji zakwaterowanie i gastronomia oraz prowadzących działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego – mniej korzystnie.
Czytaj dalej
Do góry